• Index
  •  » Pomoc
  •  » Prosze o pomoc w ustalenu autentycznosci !!

#1 2008-04-25 12:07:16

Major Glory

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-25
Posty: 2
Punktów :   

Prosze o pomoc w ustalenu autentycznosci !!

Witam wszystkich, jestem nowy i mam do Was prośbę, a mianowicie kupiłem ostatnoi na allegro odznake : http://www.allegro.pl/item338120277_338120277.html  . Po otrzymaniu odznaki stwierdziłem iz jest to kopia, nie jestem znawca - to moja wierwsza odznaka jednak napisałem do tego urzytkowniaka że:

są 4 podstawowe powody które wskazują, że to kopia:
1) miejsce mocowania szpilki (dwa wypustki ), powinny być w nich 2 otwory aby włożyć szpilkę. Proszę powiedzieć gdzie jest ta szpilka , złamała się czy co ?? Nie , bo w ogóle tam jej nie było !!!! Dziurek nie ma, wewnętrzna powierzchnia jest jednolita i gładka !! Oznacza to że odznaka była wylewana
2) z przodu odznaki, na samym dole są dwa miejsca odcięcia - odgryzienia obcinaczem lub kombinerkami. Świadczy to że odznaka była wylewana z formy, a zbędny metal został odcięty. Na dodatek to miejsce na zdjęciu z aukcji było zasłonięte jakąś plamą (miejsce to nie było widoczne dla kupującego) - prawdopodobnie celowo !
3) "Brąz" to raczej mosiądz lub inny metal pokryty warstwą miedzi (miedziowanie).
4) Cała odznaka jest pokryta nienaturalnym ciemnym barwnikiem, aby stworzyć wrażenie czegoś starego (rodzaj sztucznej patyny),(szczególnie widać to przy miejscach mocowania "szpilki"). Jeśli się nie mylę to proces ten polega na jednoczesnym nanoszeniu jakichś roztworów kwasowych na brąz lub miedź i ogrzewaniu go wysoką temperaturą np. palnikiem. Odznaka nie wygląda jakby spędziła ok 60 lat w ziemi "na głębokości 40cm"

Na moją prośbe podesłał zdjecie bez plamy:
http://img126.imageshack.us/img126/9425/drl2005yz2.th.jpg
Wciaz przekonuje mnie że jest to oryginał.

Prozse o Waszą opinie - czy to oryginał czy kopia.
Z góry dziekuję.
Pozdrawiam. Glory

Offline

 

#2 2008-04-25 15:16:58

pawelsamotyha

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-03
Posty: 28
Punktów :   

Re: Prosze o pomoc w ustalenu autentycznosci !!

Witam nie mój co prawda temat (nie siedzę w ''niemczyznie'')ale moim zdaniem to lipa

Offline

 

#3 2008-04-25 18:11:10

Major Glory

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-25
Posty: 2
Punktów :   

Re: Prosze o pomoc w ustalenu autentycznosci !!

Na moje zarzuty koleś odpowiedział, że znalazł odznakę w środku lasu (na jakimś odłudziu) przy szczatkach spalonego samolotu , brak otworów tłumaczy że zostały stopione w wysokiej temperaturze podczas pożaru , a wyjątkowy stan iż odznake wykopał z mułu ok 40cm pod powierzchnią.

Według mnie to bradnie.

Offline

 
  • Index
  •  » Pomoc
  •  » Prosze o pomoc w ustalenu autentycznosci !!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lundur Nuuk Villa Hostel